
Сучасні автомобілі можна розрізнити за типами приводу: повний привід, задній привід і передній привід.
Передньопривідні автомобілі – це автомобілі, на яких рушійна енергія двигуна передається на передні колеса. Ці автомобілі досить прості в експлуатації і за рахунок меншої кількості деталей більш прості в ремонті. Але в передньопривідних автомобілях також є і свої мінуси: складна конструкція і досить дороге технічне обслуговування.
Задньопривідні автомобілі – це автомобілі, на яких рушійна енергія двигуна передається на задні колеса. Задній міст автомобіля приймає рушійну силу від двигуна через кардан і коробку передач. Як і в передньопривідних автомобілях, так і в задньопривідних, є свої плюси і мінуси, що розрізняються в технічних і ходових якостях. Технічно, задньопривідний автомобіль надійніший і простіший у ремонті, ніж передньопривідний. А ось експлуатація задньопривідного автомобіля вимагає навичок, особливо на засніжених дорогах. Говорити про те, що задньопривідні автомобілі менш прохідні на слизькій дорозі, не будемо, оскільки багато що залежить від гуми, марки автомобіля, стилю водіння і, звісно, стабілізуючих компонентів приводу.
Повнопривідні автомобілі – це автомобілі, в яких комбінується передній і задній привід, внаслідок чого ведучими стають обидва мости – передній і задній. У багатьох автомобілях конструкція ходової дає змогу комбінувати привід – можна перемикати приводи з переднього на задній, або вмикати обидва приводи.